Oluş Öncesi Serisi 01

peyami gürel ama serisi 01

Oluş Öncesi Serisi 01

Boyut: 100 x 60 cm, Tarih: 2009, Tuval Üzeri Akrilik ve Ebru, Özel Koleksiyon

teknik analiz

Orta boyutlu olan çalışma ahşap şasiye gerili tuval üzerine hazırlanmıştır. Önce doku macunu ile yüzeyde doku çalışması yapılmış, kuruması bittikten sonra su ile inceltilmiş akrilik boya dökülerek ( yeşil, sarı ve kırmızı) zemindeki renk geçişleri oluşturulmuştur. Bu işlem her bir katman kuruduktan sonra kompozisyona uygun farklı renklerle tekrarlanmıştır. Böylece, zeminin tasarlanan kompozisyona uygun bir derinlik oluşturması sağlanmıştır.

İkinci aşama olarak akrilik zemine klasik boyalarla hazırlanan ebru uygulaması yapılmıştır. Yüzeyde sırası ile lahor çiviti, yeşil, açık mavi, oxid sarı ve beyaz kullanılmış, tarama yapıldıktan sonra özel formüllü madde damlatılarak kompozisyon tamamlanmıştır. Kuruma süreci tamamlandıktan sonra ana kompozisyon çalışması aşamasına geçilmiştir.

Ana kompozisyon aşamasında fırça çalışması kullanılmıştır. Ancak kompozisyon geriden öne doğru bir sıralama ile hazırlanmamıştır. Öne çıkacak olan son katman ve arkada kalacak katmanlar değişik zaman aralıklarında uygulanmıştır.

ama serisi 01 tablosu için önemli not

5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca; Eserin çoğaltım hakları eser sahibine aittir. İzni olmadan hiç bir amaçla (ticari, gayri ticari) çoğaltılamaz. Eser aslının her türlü satış, teşhir ve yeniden satış hakları İstanbul Sanat Evi Tasarım Organizasyon Ltd. Şti’ne aittir. İzni olmadan satılamaz, sergilenemez ve yeniden satışa sunulamaz.

BU ESERİN SINIRLI SAYIDAKİ BASKISININ BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!