İçeriğe geç

Bilim İçin Emeği Geçenlere İthaf Olunur

  Peyami Gürel Bilim İçin Emeği Geçenlere İthaf Olunur

  Bilim İçin Emeği Geçenlere İthaf Olunur

  Boyut: 79 x 104 cm, Tarih: 2018, Teknik: MDF panel üzeri yağlı boya

  teknik analiz

  79 x 104 cm boyutlu olan çalışma ahşap zemin üzerine hazırlanmıştır. Birinci aşamada kompozisyonu oluşturacak üç boyutlu malzemeler zemine monte edilmiştir. Daha sonra karton, kağıt ve doku macunu ile yüzeyde doku çalışması yapılmış, kuruması bittikten sonra tiner ile inceltilmiş yağlı boya dökülerek zemindeki renk geçişleri oluşturulmuştur. Bu işlem her bir katman kuruduktan sonra kompozisyona uygun farklı renklerle tekrarlanmıştır. Böylece, zeminin tasarlanan kompozisyona uygun bir derinlik oluşturması sağlanmıştır. Daha sonra zemin çalışmasının uzunca bir süre tam olarak kuruması beklenmiştir (yaklaşık 10 ila 15 gün).

  Ana kompozisyon aşamasında fırça çalışması kullanılmıştır.

  palet

  winsor newton no: 16, Cobalt violet hue

  winsor newton serie 1, chrome yellow hue

  winsor newton serie1, titanium white

  winsor newton no: 21, french ultramarine

  winsor newton no: 1, permanent alizarin crimson

  winsor newton no:29, naples yellow hue

  Lisans

  İlgili Kurum: İstanbul Sanat Evi lisansıyla Canvastar

  Tablolarda kurumumuz tarafından satış yetki belgesi sunulmaktadır. Bu belge sayesinde tablo ilgili koleksiyonere lisanslanmaktadır.

  Tablonun herhangi dış bir müdahale olmaksızın (rutubetli ortamda bulundurma ve aşırı güneşe maruz kalması hariç) deforme olması gibi durumlarda, kurum gerekli onarımı yapmakla yükümlüdür.

  Ancak, herhangi bir darbe ve hasar durumunda sorumluluk koleksiyonere ait olacaktır. Böyle durumlarda eser incelendikten sonra gerekli tadilat ve tamirat projesi hazırlanacaktır.

  bilim için emeği geçenlere ithaf olunur tablosu için Önemli Not:

  5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca; Eserin çoğaltım hakları eser sahibine aittir. İzni olmadan hiç bir amaçla (ticari, gayri ticari) çoğaltılamaz.Eser aslının her türlü satış, teşhir ve yeniden satış hakları İstanbul Sanat Evi Tasarım Organizasyon Ltd. Şti’ne aittir. İzni olmadan satılamaz, sergilenemez ve yeniden satışa sunulamaz.