birlik ve şahitlik

peyami gürel birlik ve şahitlik

birlik ve şahitlik

Boyut: 100 x 100 cm, Tarih: 2018, Teknik: MDF panel üzeri yağlı boya

teknik analiz

100 x 100 cm boyutlu olan çalışma ahşap zemin üzerine hazırlanmıştır. Önce karton ve doku macunu ile yüzeyde doku çalışması yapılmış, kuruması bittikten sonra tiner ile inceltilmiş yağlı boya dökülerek zemindeki renk geçişleri oluşturulmuştur. Bu işlem her bir katman kuruduktan sonra kompozisyona uygun farklı renklerle tekrarlanmıştır. Böylece, zeminin tasarlanan kompozisyona uygun bir derinlik oluşturması sağlanmıştır. Daha sonra zemin çalışmasının uzunca bir süre tam olarak kuruması beklenmiştir (yaklaşık 10 ila 15 gün).

Ana kompozisyon aşamasında fırça çalışması kullanılmıştır.

palet

winsor newton no: 16, cobalt violet hue

winsor newton serie 1, chrome yellow hue

winsor newton serie1, titanium white

pebeo oil based artist marker, 580155 gold

Lisans

İlgili Kurum: İstanbul Sanat Evi lisansıyla Canvastar

Tablolarda kurumumuz tarafından satış yetki belgesi sunulmaktadır. Bu belge sayesinde tablo ilgili koleksiyonere lisanslanmaktadır.

Tablonun herhangi dış bir müdahale olmaksızın (rutubetli ortamda bulundurma ve aşırı güneşe maruz kalması hariç) deforme olması gibi durumlarda, kurum gerekli onarımı yapmakla yükümlüdür.

Ancak, herhangi bir darbe ve hasar durumunda sorumluluk koleksiyonere ait olacaktır. Böyle durumlarda eser incelendikten sonra gerekli tadilat ve tamirat projesi hazırlanacaktır.

birlik ve şahitlik tablosu için Önemli Not:

5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca; Eserin çoğaltım hakları eser sahibine aittir. İzni olmadan hiç bir amaçla (ticari, gayri ticari) çoğaltılamaz.Eser aslının her türlü satış, teşhir ve yeniden satış hakları İstanbul Sanat Evi Tasarım Organizasyon Ltd. Şti’ne aittir. İzni olmadan satılamaz, sergilenemez ve yeniden satışa sunulamaz.

peyami gürel birlik ve şahitlik tablosu hazırlık

tablonun hazırlık aşamasından

 

peyami gürel birlik ve şahitlik tablosu hazırlık

tablonun hazırlık aşamasından