İçeriğe geç

Hamd Boyutları

  peyami gürel hamd boyutları

  Hamd Boyutları

  Boyut: 79 x 104 cm, Tarih: 2013, Tuval Üzeri Yağlı boya, Abdurrahman Alp Beyaz Koleksiyonu

  teknik analiz

  Orta boyutlu olan çalışma ahşap şasiye monte edilmiş MDF panel üzerine yapıştırılmış tuval üzerine hazırlanmıştır. Önce doku macunu ile yüzeyde ço hafif doku çalışması yapılmış, kuruması bittikten sonra tiner ile inceltilmiş yağlı boya dökülerek zemin için hafif renk geçişleri oluşturulmuştur. Bu işlem her bir katman kuruduktan sonra kompozisyona uygun farklı renklerle tekrarlanmıştır. Böylece, zeminin tasarlanan kompozisyona uygun bir derinlik oluşturması sağlanmıştır. Daha sonra zemin çalışmasının uzunca bir süre tam olarak kuruması beklenmiştir (yaklaşık 10 ila 15 gün). Ardından ana kompozisyon çalışması aşamasına geçilmiştir.

  Bu aşamada fırça tekniği kullanılmıştır. En son safhada kompozisyonun detayları ve ışık alanları çalışılmıştır.

  Lisans

  İlgili Kurum: İstanbul Sanat Evi lisansıyla Canvastar

  Tablolarda kurumumuz tarafından satış yetki belgesi sunulmaktadır. Bu belge sayesinde tablo ilgili koleksiyonere lisanslanmaktadır.

  Tablonun herhangi dış bir müdahale olmaksızın (rutubetli ortamda bulundurma ve aşırı güneşe maruz kalması hariç) deforme olması gibi durumlarda, kurum gerekli onarımı yapmakla yükümlüdür. Temizlik konusunda yumuşak bir fırça veya hafif nemli bir bez kullanılması tavsiye edilmektedir.

  Ancak, herhangi bir darbe ve hasar durumunda sorumluluk koleksiyonere ait olacaktır. Böyle durumlarda eser incelendikten sonra gerekli tadilat ve tamirat projesi hazırlanacaktır.

  hamd boyutları tablosu için önemli not:

  5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca; Eserin çoğaltım hakları eser sahibine aittir. İzni olmadan hiç bir amaçla (ticari, gayri ticari) çoğaltılamaz. Eser aslının her türlü satış, teşhir ve yeniden satış hakları İstanbul Sanat Evi Tasarım Organizasyon Ltd. Şti’ne aittir. İzni olmadan satılamaz, sergilenemez ve yeniden satışa sunulamaz.

  tablonun yapılış aşamasından, kompozisyon hazırlığı

  peyami-gurel-hamd-boyutlari-2013-hazirlik-02
  tablonun yapılış aşamasından

  peyami-gurel-hamd-boyutlari-2013-hazirlik-03
  tablonun yapılış aşamasından, detaylara doğru

  tablonun yapılış aşamasından, sona doğru