İçeriğe geç

Kufi Besmele Kompozisyon

  peyami gürel kufi besmele kompozisyon

  Kufi Besmele Kompozisyon

  Boyut: 70 x 98 cm, Tarih: 2016, Teknik: MDF Panel üzeri Yağlı boya

  teknik analiz

  Orta boyutlu olan çalışma ahşap zemine yapıştırılmış tuval üzerine hazırlanmıştır. Önce doku macunu ile yüzeyde doku çalışması yapılmış, kuruması bittikten sonra tiner ile inceltilmiş yağlı boya dökülerek zemindeki renk geçişleri oluşturulmuştur. Bu işlem her bir katman kuruduktan sonra kompozisyona uygun farklı renklerle tekrarlanmıştır. Böylece, zeminin tasarlanan kompozisyona uygun bir derinlik oluşturması sağlanmıştır. Daha sonra zemin çalışmasının uzunca bir süre tam olarak kuruması beklenmiştir (yaklaşık 10 ila 15 gün). Ardından ana kompozisyon çalışması aşamasına geçilmiştir.

  Ana kompozisyon aşamasında direk fırça çalışması kullanılmıştır. Ancak kompozisyon geriden öne doğru bir sıralama ile hazırlanmamıştır. Öne çıkacak olan son katman ve arkada kalacak katmanlar değişik zaman aralıklarında aynı anda uygulanmıştır. Çalışmanın odak noktası olan besmele alanının kendi kendini ortaya çıkarmasını sağlayacak bir düzen içinde çalışılmıştır.

  kufi besmele kompozisyon tablosu tematik analiz

  Bu çalışma, sanatçının aşina olduğumuz hat sanatı ile birlikte oluşturduğu kompozisyonların olgunluk çalışmalarından biridir. Değişik dönemlere yayılmış olan oldukça uzun süreli yapılış sürecinde ( yaklaşık 10 yıl) her dönemin deneyimi bu çalışmada bir araya getirilmiştir. Renk ve ışık dengesi ile oluşan kompozisyon, odaklanma gücünü hat yazısının kendisinden ziyade kompozisyonla olan bütünlüğünden aldığı gözlemlenmektedir.

  Palet

  talens modeling paste

  winsor newton no: 2, burnt sienna

  winsor newton serie 1, burnt sienna

  winsor newton no 17, permanent crimson lake

  winsor newton serie 1, titanium white

  lukas no: 0598, ivory black

  winsor newton no: 11, chrome green hue

  Lisans

  İlgili Kurum: İstanbul Sanat Evi lisansıyla Canvastar

  Tablolarda kurumumuz tarafından satış yetki belgesi sunulmaktadır. Bu belge sayesinde tablo ilgili koleksiyonere lisanslanmaktadır.

  Tablonun herhangi dış bir müdahale olmaksızın (rutubetli ortamda bulundurma ve aşırı güneşe maruz kalması hariç) deforme olması gibi durumlarda, kurum gerekli onarımı yapmakla yükümlüdür.

  Ancak, herhangi bir darbe ve hasar durumunda sorumluluk koleksiyonere ait olacaktır. Böyle durumlarda eser incelendikten sonra gerekli tadilat ve tamirat projesi hazırlanacaktır.

  kufi besmele kompozisyon tablosu için Önemli Not:

  5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca; Eserin çoğaltım hakları eser sahibine aittir. İzni olmadan hiç bir amaçla (ticari, gayri ticari) çoğaltılamaz. Eser aslının her türlü satış, teşhir ve yeniden satış hakları İstanbul Sanat Evi Tasarım Organizasyon Ltd. Şti’ne aittir. İzni olmadan satılamaz, sergilenemez ve yeniden satışa sunulamaz.

  BU ESERİN SINIRLI SAYIDAKİ BASKISININ BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!