İçeriğe geç

La İlahe İllallah Kompozisyon 02

  peyami gürel la ilahe illallah kompozisyon 02

  La İlahe İllallah Kompozisyon 02

  Boyut: 100 x 100 cm, Tarih: 2016, Teknik: MDF Panel üzeri Yağlıboya

  teknik analiz

  Orta boyutlu olan çalışma ahşap şasiye gerili tuval üzerine hazırlanmıştır. Önce kabartma desenler uygulanmış ardından doku macunu ile yüzeyde doku çalışması yapılmıştır. Kuruması bittikten sonra tiner ile inceltilmiş yağlı boya dökülerek zemindeki renk geçişleri oluşturulmuştur. Bu işlem her bir katman kuruduktan sonra kompozisyona uygun farklı renklerle tekrarlanmıştır. Böylece, zeminin tasarlanan kompozisyona uygun bir derinlik oluşturması sağlanmıştır. Daha sonra zemin çalışmasının uzunca bir süre tam olarak kuruması beklenmiştir (yaklaşık 10 ila 15 gün). Ardından ana kompozisyon çalışması aşamasına geçilmiştir.

  Bu aşamada fırça tekniği kullanılmıştır. En son safhada kompozisyonun detayları ve ışık alanları çalışılmıştır.

  Palet

  amsterdam modeling paste no: 1003

  winsor newton no: 33, prussian blue

  winsor newton no:21, french ultramarine

  winsor newton serie 1, titanium white

  lukas no: 0598, ivory black

  Lisans

  İlgili Kurum: İstanbul Sanat Evi lisansıyla Canvastar

  Tablolarda kurumumuz tarafından satış yetki belgesi sunulmaktadır. Bu belge sayesinde tablo ilgili koleksiyonere lisanslanmaktadır.

  Tablonun herhangi dış bir müdahale olmaksızın (rutubetli ortamda bulundurma ve aşırı güneşe maruz kalması hariç) deforme olması gibi durumlarda, kurum gerekli onarımı yapmakla yükümlüdür.

  Ancak, herhangi bir darbe ve hasar durumunda sorumluluk koleksiyonere ait olacaktır. Böyle durumlarda eser incelendikten sonra gerekli tadilat ve tamirat projesi hazırlanacaktır.

  la ilahe illallah kompozisyon 02 tablosu için Önemli Not:

  5846 numaralı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca; Eserin çoğaltım hakları eser sahibine aittir. İzni olmadan hiç bir amaçla (ticari, gayri ticari) çoğaltılamaz. Eser aslının her türlü satış, teşhir ve yeniden satış hakları İstanbul Sanat Evi Tasarım Organizasyon Ltd. Şti’ne aittir. İzni olmadan satılamaz, sergilenemez ve yeniden satışa sunulamaz.

  canvastar_isebanner-01c

  peyami-gurel-2016-la-ilahe-illallah-kompozisyon-02-hazirlik-01

  peyami-gurel-2016-la-ilahe-illallah-kompozisyon-02-hazirlik-02