İçeriğe geç

Peyami Gürel EXIST Sergisi ile

  Peyami Gürel EXIST Sergisi ile

  Peyami Gürel EXIST Sergisi ile New York’ta 

  Çağdaş resmin değerli isimlerinden ressam Peyami Gürel’in yeni sergisi “EXIST – VAR OL” New York’ta izleyici ile buluşuyor. Dış İşleri Bakanlığı New York Türkiye Başkonsolosluğunun daveti ile gerçekleşecek olan sergi, 20 Eylül – 20 Ekim 2013 tarihleri arasında Türk Merkezi’nin (The Turkish Center) sergi salonunda izlenebilecek.

  Çağdaş resmin değerli isimlerinden ressam Peyami Gürel’in eserleri New York’ta çağdaş sanat izleyicisinin karşısına çıkıyor. “EXIST – VAR OL” başlıklı sergi, Gürel’in 20 yıllık sanat hayatının çeşitli dönemlerine ışık tutuyor. Çeşitli koleksiyonlardan toplanan , 21 parçadan oluşan “EXIST” bu anlamda sanatçı için sınırlı bir “retrospektif” özelliği de taşıyor. Sergi, Amerika’nın New York eyaletinde, Dış İşleri Bakanlığı New York Türkiye Başkonsolosluğunun daveti ile Türk Merkezi’nin (The Turkish Center) sergi salonunda 20 Eylül 2013 – 20 Ekim 2013 tarihleri arasında gezilebilecek.

  Serginin Mesajı

  Peyami Gürel, açılışı 26 Eylül’de yapılacak olan serginin mesajının izleyici tarafından bilinmesini oldukça önemsiyor. Güzellik, zerafet ve derinliğin sanat tarihinde kalıcı olanı işaret ettiğini söyleyen Gürel; “İnsanlık tarihinin tüm deneyimi hiçlik ve varlığın tam ortasında; merkezde var olur. Bilme isteğimiz, özgürlüğümüz kalıcı sembollere dönüşür ve ürettiği güzellik, zerafet ve derinliktir. İşte biz bunu önemsiyoruz. Bilmeyi ve özgürlüğü ve ürettiklerini. Kadim olan ve daim olan budur. “diyor ve ekliyor “Tüm zamanlar için güzellik, zerafet ve derinlik ana eksendir!” İşte bu: Yeni Kadim’dir.

  Ala Dergisi