İçeriğe geç

talik besmele 06

  talik besmele 06

  talik besmele 06

  Boyut: 53 x 98 cm, 2015 tarihli, karton üzeri ebru

  İlgili Kurum: İstanbul Sanat Evi lisansıyla Canvastar

  Tablolarda kurumumuz tarafından satış yetki belgesi sunulmaktadır. Bu belge sayesinde tablo ilgili koleksiyonere lisanslanmaktadır.

  Tablonun herhangi dış bir müdahale olmaksızın (rutubetli ortamda bulundurma ve aşırı güneşe maruz kalması hariç) deforme olması gibi durumlarda, kurum gerekli onarımı yapmakla yükümlüdür.

  Ancak, herhangi bir darbe ve hasar durumunda sorumluluk koleksiyonere ait olacaktır. Böyle durumlarda eser incelendikten sonra gerekli tadilat ve tamirat projesi hazırlanacaktır.

  talik besmele 06 tablosu için Önemli Not:

  Eser sahibinin ikincil satış, el değiştirme ve tablonun lokasyonunu değiştirmesi gibi durumlarda kurumumuza bilgi vermesi gerekmektedir.

  teknik analiz

  Orta boyutlu olan çalışma ahşap zemine yapıştırılmış karton üzerine hazırlanmıştır. Önce doku macunu ile yüzeyde çok hafif doku çalışması yapılmıştır.

  İkinci aşama olarak karton zemine klasik toprak boyalarla ebru uygulaması yapılmıştır. Ebrulanmış zeminin kurumasının ardından ana kompozisyon çalışması aşamasına geçilmiştir.

  Ana kompozisyon aşamasında fırça çalışması kullanılmıştır. Ancak kompozisyon geriden öne doğru bir sıralama ile hazırlanmamıştır. Öne çıkacak olan son katman ve arkada kalacak katmanlar değişik zaman aralıklarında uygulanmıştır.